0242 245 55 55
Açılış Kapanış Saatleri
Sabah 10:00 / Akşam 20:00 (Haftaiçi)
Sabah 10:00 / Akşam 21:00 (Haftasonu)

 

Fuar Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenmektedir.

Geçmiş Fuarlar

1.ANTALYA KONYAALTI KİTAP FUARI (16-19 ARALIK 2010)

‘Okumak Lazım’ sloganıyla yol çıkarak 2010 yılında Konyaaltı Belediyesi olarak, Antalya’da ilk kitap fuarını düzenledik. 4 gün süren 1. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarımızda, 40 stand ve okuma salonunun bulunduğu dev çadırda, 2 bin 500 öğrencinin hazırladığı öykü ve resimlerin bulunduğu 1643 eser 2 metre 40 santim uzunluğunda, 1 metre 22 santimetre enindeki kitaba yapıştırılarak Dünyanın En Büyük Kitabı oluşturuldu. Yaklaşık 25 bin kişinin ziyaret ettiği kitap Fuarına boyunca sevilen yazarlar Tayfun Talipoğlu, Ali Nesin, Şahsanem Yağız, Zeki Saruhan, Dursun Özden, Fatma Kurt ile Türkiye’nin en genç yazarlarından Mehmet Efeoğlu okurlarla sohbet edip, kitaplarını imzaladılar.

 

 

2. ULUSLARARASI ANTALYA KONYAALTI KİTAP FUARI (01-09 EKİM 2011)

Kitapseverlerin gösterdiği büyük ilgisi karşısında ‘Akdeniz’i Yazmak’ sloganıyla Uluslar arası boyuta taşıdığımız kitap fuarımızda 2. yılında 93 bin kişiyi ağırladık. 16 ülkeden katılımcıların renk kattığı kitap fuarımızda, Ataol Behramoğlu, Ümit Zileli, Süheyl Batum, Zeynep Oral, Nihat Hatipoğlu, Ali Nesin, Nilüfer Açıkalın, Kahraman Tazeoğlu ve daha birçok ünlü yazar okuyucuları ile bir araya geldi. imza günleri ve söyleşiler kapsamında bir araya geldiği kitap fuarımızda, paneller, konferanslar, şiir ve müzik dinletileri ile donatılan fuarda Antalyalılar 9 gün boyunca sanata doydular.

 

 

3. ULUSLARARASI ANTALYA KONYAALTI KİTAP FUARI (05-14 EKİM 2012)

Sevilen yazarlar ve okurları buluşturmaya devam ettiğimiz 3. Kitap fuarımızda ‘İnsanı Okumak’ sloganıyla 10 günde 135 bin ziyaretçiye ulaştık. İlber Ortaylı,Banu Avar, Ahmet Ümit, Buket Uzuner, Yekta Kopan, Cezmi Ersöz, Canan Tan, Emrah Serbes, Zeynep Oral, Ece Temelkuran, Sinan Yağmur, Füsun Önal, Kahraman Tazeoğlu, Mine Kırıkkanat, Erdal Sarızeybek, Sabiha Paktuna Keskin ve Nihat Genç imza günleri, konferans ve söyleşilerle okurlarıyla bir araya geldi.

 

 

4. ULUSLARARASI ANTALYA KONYAALTI KİTAP FUARI (16-25 EYLÜL 2014)

"Kitaplar yaşadıkça" sloganıyla 4.sünü düzenlediğimiz kitap fuarımızda 77 stantla 70 farklı yayınevi kitapseverlerle buluştu. Sevilen yazarlar, Uğur Dündar, Cemalnur Sargut, Ece Temelkuran, Vural Savaş, Ahmet Nesin, Hakan Yılmaz Çebi, Ömer Özkaya, Ahmet Şafak, Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Cezmi Ersöz, Bilal Şimşir, Mavisel Yener, Volkan Sönmez ve Erdem Karagöz, okurlarıyla bir araya geldi. Fuarda ayrıca, İpek Ongun, Erdal Sarızeybek, Muzaffer İzgü, Atilla Şenkon, Sevgi Özel, Metin Demirtaş, Orhan Bursalı, Vedat Burak Budak, Uğur Dündar, Büşra Erdal, Nihat Genç ve Eren Erdem gibi pek çok yazar da kitaplarını imzaladı.

 

5. ULUSLARARASI ANTALYA KONYAALTI KİTAP FUARI (19-28 EYLÜL 2015)

130 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan 5. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yayınevi temsilcilerine yaptığı ikram ile son buldu.

 

19 Eylül Cuma günü düzenlenen törenle kapılarını açan 5. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, son buldu. Konyaaltı Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı, Antalya Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. 60 stantla 95 farklı yayınevini ağırlayan, 86 yazar ve fikir adamını okuyucularıyla buluşturan Fuarı’ı  130 bin kişi ziyaret etti. 
Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Hulki Cevizoğlu, Nihat Hatipoğlu, Ahmet Şafak, Cemalnur Sargut, Abuzer Gülpınar, Gürkut Acar, Vural Savaş gibi birbirinden değerli çok sayıda ismin kitap severlerle buluştuğu fuarın son gününde ise Gazeteci- Yazar, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ile Gazeteci-Yazar Tuncay Özkan konuk oldu.  

 
“BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR."

Web Tasarımı ve Uygulaması Destech İnternet Hizmetleri